reresh
captcha
0910-54 54 104
0939-55 55 140
عضویت
ورود به حساب کاربری

اسکرچ (Scratch) در زبان انگلیسی به معنای کشیدن چیزی با دست یا ناخن کشیدن است. اگر در میهمانی ها به حرکت دست دی جی ها که سازنده آهنگ هستند دقت کرده باشید آن ها با کشیدن دست خود بر روی صفحه دستگاه، سعی می کنند موسیقی های خلاقانه ای بسازند، در زبان برنامه نویسی اسکرچ نیز کار مشابهی صورت می گیرد. برنامه نویس دستورات مختلف اسکرچ را با موس گرفته و به صفحه اسکریپت کشیده و رها می کند و آن ها را به راحتی جا به جا می کند، تا پروژه قشنگ و خلاقانه ای بسازد.

زبان برنامه نویسی اسکرچ توسط یک گروه کوچکی از محققان در آزمایشگاه Media که متعلق به دانشگاه MIT آمریکا است در سال 2007 ساخته شد و به صورت کاملا رایگان وارد بازار گردید. این پروژه با هدف ساخت یک زبان برنامه نویسی ساده مخصوص کودکان و نوجوانان در رده سنی 8 تا 16 سال آغاز شد. بنابراین زبان برنامه نویسی اسکرچ برای آموزش برنامه نویسی به این رده سنی بسیار مناسب است. البته اگر گروه های سنی دیگر در سطح مبتدی قرار دارند و تازه می خواهند آموزش برنامه نویسی را فراگیرند، می توانند یادگیری خود را با این زبان برنامه نویسی آغاز کنند. کودکان با استفاده از این زبان برنامه نویسی می توانند به سادگی بازی های ویدئویی، انیمیشن و یا موسیقی بسازند.

اگر علاقه دارید زبان برنامه نویسی اسکرچ را یاد بگیرید، می توانید نرم افزار اسکرچ نسخه 2 که به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت قابل استفاده است را از سایت ما دانلود کرده و یادگیری خود را آغاز کنید. چنان چه قبلا در سایت ما ثبت نام کرده اید، برای دانلود نرم افزار اسکرچ می توانید به منوی دانلود رفته و روی گزینه Scratch 2 Offline کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه
refresh
captcha

طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت نمایشگاه مجازی

Copyright © 2016 market021.com All rights reserved